Byli reprezentanci Polski szkolą swoich następców w Rodle

Co łączy tych czterech dżentelmenów...? Aktualnie są członkami sztabu trenerskiego Rodła, a nie tak dawno wszyscy byli czołowymi zawodnikami Odry Opole oraz wielokrotnymi reprezentantami Polski w futsalu

Tomasz Ciastko - 69 występów w kadrze narodowej, uczestnik Mistrzostw Europy w Moskwie
Kazimierz Kucharski - 50 występów w kadrze narodowej, uczestnik Mistrzostw Świata w Hong-Kongu
Grzegorz Bryłka - 16 występów w kadrze narodowej
Marek Tracz - 16 występów w kadrze narodowej

W "programie nauczania" Rodła priorytetem jest gra na dużych boiskach, ale w okresie zimowym trenerzy szkolą zawodników rownież w kierunku futsalu. Jak mówi Zbigniew Boniek: "dzieci w okresie zimowym powinny grać w futsal, ponieważ mają wówczas okazję uczyć się szybkiej gry na małej przestrzeni".

Praca naszych trenerów dosyć szybko przynosi efekty. Drużyna Trenera Grzegorza Bryłki w dobrym stylu wygrywała w tym sezonie turnieje halowe, między innymi wojewódzki finał Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Wystąpiła również w wielkim finale w Warszawie, gdzie pokonała Legię Warszawa i Jagiellonię Białystok - drużyny z absolutnej czołówki piłkarskich akademii w Polsce.
Świetne wyniki osiągnęli również zawodnicy trenera Tomasza Ciastko z rocznika 2006, którzy najpierw wygrali futsalową Ligę Delfina, a później zdobyli Puchar Ligi. Dobrze na futsalowych parkietach prezentują się również zawodnicy rocznika 2008, którzy wygrali osatnio Turniej o Puchar Burmistrza Ozimka.
Nie można pominąć również wielkiego sukcesu trenera Marka Tracza, który z zawodnikami Odry Opole zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii wiekowej U-16.

Zawodnicy Rodła są stale obserwowani i być może niektórzy z nich zasilą w przyszłości szeregi futsalowej sekcji Odry Opole, która występuje aktualnie w Pierwszej Lidze Futsalu. Nasze miasto ma wspaniałe futsalowe tradycje i bardzo byśmy chcieli, żeby kadrę narodową - tak jak kiedyś - ponownie zasilali zawodnicy z Opola.