Grzegorz Bryłka

Posiada uprawnienia trenerskie - kurs UEFA A. Jest wychowankiem Odry Opole, gdzie jako zawodnik sekcji piłki nożnej przeszedł wszystkie szczeble grup młodzieżowych, a następnie trafił do drużyny seniorów. W latach 1991-1996 był podstawowym zawodnikiem pierwszej drużyny Odry występującej wówczas w III lidze. W sezonie 2007/2008 wraz zespołem Odry awansował do II ligi. Po zakończeniu gry w Odrze przeszedł do drużyny Skalnika Tranów Opolski, z którą awansował do IV ligi. Kolejnym klubem była Swornica Czarnowąsy, z którą rok po roku awansował z "A" klasy do III ligi. Jako młody piłkarz Odry Opole zdobył zaufanie trenerów reprezentacji Polski i otrzymywał liczne powołania na mecze kadry w kategorii wiekowej U-17 oraz U-18.
Przygodę trenerską w piłce seniorskiej rozpoczął w Skalniku Tarnów Opolski ( IV liga śląska), następnie był II trenerem w opolskiej Odrze ( I liga) oraz trenerem V ligowej Ligoty Turawskiej, z którą awansował do opolskiej IV ligi.
Jako zawodnik występował także w zespołach ligowych w halowej odmianie piłki nożnej - Futsalu. Grając w zespole Cuprum Polkowice zdobył dwa złote i dwa brązowe medale Mistrzostw Polski. Z innym fustalowym zespołem Marioss Opole awansował do Ekstraklasy Futsalu, gdzie zajął 4 miejsce w Polsce. Przez kilka lat regularnie był powoływany do Reprezentacji Polski w futsalu, w której to zanotował 16 występów z orłem na piersi.
Aktualnie już od 18 lat z powodzeniem prowadzi grupy młodzieżowe w Uczniowskim Klubie Sportowym Rodło Opole. Z młodymi piłkarzami Rodła zdobywał mistrzostwa województwa opolskiego we wszystkich kategoriach wiekowych.

Trener, Prezes UKS Rodło Opole
tel. 501 216 172