Tomasz Ciastko

Jest wychowankiem Odry Opole, gdzie jako zawodnik sekcji piłki nożnej przeszedł wszystkie szczeble grup młodzieżowych, a następnie trafił do drużyny seniorów. W latach 1991-1996 był podstawowym zawodnikiem pierwszej drużyny Odry występującej wówczas w III lidze. Po zakończeniu gry w Odrze przeszedł do drużyny Skalnika Tranów Opolski, z którą awansował do IV ligi. Kolejnym klubem była Swornica Czarnowąsy, którą jako grający trener wprowadził rok po roku z "A" klasy do III ligi. Był również trenerem Poloni Prószków i Piomaru Przywory. Obecnie prowadzi seniorską drużynę Startu Jełowa, z którą zdobył historyczny, bo oczekiwany przez 45 lat, awans do "A" klasy.
O wiele większą karierę niż na dużym boisku, zrobił w piłce halowej. Jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem futsalu na Opolszczyźnie. Jako zawodnik PA Nova Gliwice i Cuprum Polkowice posiada w swojej kolekcji:
5 złotych medali Mistrzostw Polski
2 srebrne medale Mistrzostw Polski
1 brązowy medal Mistrzostw Polski.
Jako grający trener wprowadził drużynę Marioss Opole do Ekstraklasy Futsalu i zajął z nią 4 miejsce w Polsce.
Przez 10 lat Tomasz Ciastko był podporą Reprezentacji Polski w futsalu. Zanotował 69 występów z orłem na piersi i strzelił w kadrze 24 bramki. W 2001 roku był uczestnikiem Mistrzostw Europy w Piłce Halowej w Moskwie, gdzie reprezentacja Polski zajęła siódme miejsce. Jak dotąd był to jedyny w histori występ polskiej kadry w Mistrzostwach Europy.
Aktualnie już od 18 lat z powodzeniem prowadzi grupy młodzieżowe w Uczniowskim Klubie Sportowym Rodło Opole.

Trener grup rocznika: 2005, 2006, 2008, 2007
tel. 600 873 326