Rodło wygrywa finał wojewódzkiego Turnieju o Puchar Prezesa PZPN

Drużyna rocznika 2007 wygrywa finał wojewódzkiego Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii wiekowej U-12 i będzie reprezentować Opolszczyznę podczas ogólnopolskiego finału w Warszawie.

W wojewódzkiim finale udział wzięły drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w 8 grupach Ligi Młodzika:
grupa 1
MKS Kluczbork
OKS Odra Opole
UKS Hattrick Głuchołazy
KS Polonia Nysa

grupa 2
TS Chemik K-Koźle
UKS Rodło Opole
BTP Stal Brzeg
LUKS Szkółka Piłkarska Ujazd

Drużyna Rodła zajęła pierwsze miejsce w grupie 2 i awansowała do półfinału, w którym pokonała Polonię Nysa 2:1. W finale Rodło zmierzyło się w derbowym pojedynku z opolską Odrą. W regulaminowym czasie gry, po emocjonującym meczu padł remis i zwycięzcę miała wyłonić seria rzutów karnych.

Wojnę nerwów z zawodnikami Odry wygrał świetnie dysponowany tego dnia bramkarz Rodła Czarek Glomb, który obronił dwie jedenastki, a bezbłędnie rzuty karne wykonali zawodnicy "bez układu nerwowego" Dominik Skiba i Franek Bobrowski. Jednak o wyniku Rodła nie zadecydowały indywidualności, lecz siła kolektywu drużyny, spośród której każdy zawodnik dołożył istotną cegiełkę do końcowego sukcesu w myśl zasady "jeden za wszystkich wszyscy za jednego".

Klasyfikacja końcowa grupy finałowej:
1. UKS Rodło Opole
2. OKS Odra Opole
3. BTP Stal Brzeg
4. Polonia Nysa

Sztabowi trenerskiemu i zawodnikom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas warszawskiego finału.

Skład Rodła: Cezary Glomb, Fabian Czaja, Marek Gabert, Maciej Stachoń, Franciszek Bobrowski, Dominik Skiba, Borys Gołębiowski, Mateusz Majas. Trener: Grzegorz Bryłka